řízení technologických procesů |  malé vodní elektrárny | elektroinstalace

ELZACO spol. s r. o.
B. Němcové 727/10
787 01 Šumperk
Tel.: +420 583 213 394
Fax: +420 583 217 393

 

top odpovědná firma

Návrh a výroba jednoúčelových strojů

Spolupracujeme s řadou renomovaných firem jako BERGER LÄHR POSITEC, REXROTH AG, BOSCH, FESTO, SIEMENS, SCHNEIDER ELECTRIC, SCHMACHTL, BECKHOFF a JESVA s.r.o.
 

Reference

Mimo uvedené příklady nových strojů se také podílíme na modernizaci strojních zařízení se zvláštním důrazem na bezpečnost. Máme dlouholeté zkušenosti a jsme schopni realizovat i nejnáročnější aplikace například v oblasti svařování, lisování, broušení a podobně.

Sušící pec s dopravníkovým systémem

Jedná se o průběžnou spirálovou sušící pec s dobou sušení 20 minut. Délka spirálového dopravníku uvnitř pece je 70m. Pec je vytápěna horkovzdušně. Uvnitř pece je monitorován podtlak. Pec je vybavena dopravníkovou automatickou linkou na výměnu beden plná za prázdnou.


                                  

 

Stroj na míchání, rozvažování a dávkování směsi

Stroj slouží k rozmíchání směsi v sudech o objemu 200 litrů. Následně je směs rozvážena do boxů, které stroj označí etiketou. Etiketu stroj tiskne dle požadavků výroby. Po rozvážení celeho objemu sudu, je sud automaticky vyčištěn.

                               

                                                                           

Automatický etiketovací stroj pro firmu Federal-Mogul

Automatický etiketovací stroj dodaný společnosti Federal-Mogul. Stroj je součástí automatické výrobní linky a odstranil jednotvárnou a nepřesnou lidskou práci. Na základě informace z čárového kódu štítku se stroj automaticky přizpůsobí 12 různým velikostem krabiček s výrobky, nalepí 2 etikety na stanovené místo (zajištění rohu krabičky proti otevření) a předá krabičku k následující operaci.

 

  

 

  

 

Bodovací poloautomat pro firmu KLEIN  & BLAŽEK

Bodovací poloautomat pro firmu KLEIN & BLAŽEK s. r. o. na bodování matic k automobilovým dílům.

                                             Bodovací poloautomat                                    Rozváděč s řídícím systémem Schneider

Jedná se o bodovací zařízení polohované ve třech na sobě nezávislých osách. Na kvalitu svaru dílců svařovaných tímto strojem jsou kladeny mimořádné nároky, a proto řídicí systém musí u každého sváru kontrolovat skutečnou hodnotu rozhodujících svařovacích parametrů. V případě, že jsou sledované parametry v průběhu svařovacího cyklu v důsledku různých příčin mimo stanovenou mez, stroj se musí zastavit a indikovat chybu parametrů. Naměřené svařovací parametry jsou navíc předávány do nadřazeného řídicího systému k archivaci

Svařovací zařízení pro výrobu odporníků pro firmu MEP Postřelmov

Unikátní svařovací zařízení pro výrobu odporníků, které jsme dodali firmě Slovácké strojírny. Na této aplikaci spolupracoval tým odborníků s mnoha technických odvětví. Výsledkem této spolupráce je poloautomatické zařízení na svařování bloků odporníků pro dopravní prostředky. Vzhledem k doživotní záruce na tyto odporníky a široké škále vyráběných typů odporníků se jedná o unikátní zařízení.

 

Stroj si automaticky podává ze zásobníku lisované odporové elementy a následně je spojuje bodovými sváry. S ohledem na extrémní pracovní podmínku brzdných odporníků musí sváry zajistit perfektní mechanickou pevnost a také dobrou elektrickou vodivost. Svařovací parametry každého bodového sváru jsou monitorovány řídicím systémem. Řídicí systém umožňuje jak operátorské nastavení svařovacích parametrů, tak i nastavení pozice každého bodového sváru. Je tak zajištěna potřebná flexibilita pokrývající celý sortiment vyráběných typů.